, bezpłatne praktyki sieci komputerowe 

bezpłatne praktyki sieci komputerowe

Me.of designs

Temat: Student Wat-mechatrnokika-szuka Pracy Na 2 Miesiace CV- Warszawa - praktyki, serwis, cokolwiek...
Poszukuję pracy do 1 października na terenie Warszawy.
Może być dosłownie wszystko.
Jeśli miałby ktoś jakąś ofertę to proszę o kontakt pw, mailowy koziolek10@wp.pl, gg 1038975, albo tel 505755042

CV do pobrania tutaj.

Od wpisywania danych po przez sklepy komputerowe, kafejki, serwis, montowanie sieci komputerowych, bezpłatne praktyki...
Użytkownik KOzi]K[ edytował ten post 24 lipiec 2007 - 13:00
Źródło: forum.purepc.pl/index.php?showtopic=239919Temat: Praca informatyka, dyskusja na temat pracy w zawodzie.
Słuchajcie jak to jest..
Jeden z moich znajomych pracuje na uczelni jako jeden z adminstratorów sieci informatycznej.. Koleś nie skończył studiów, studiuje zaocznie geografie na tej uczelni opgólnie sie tam opierdziela, pracuje tez 3-4 godziny 3 razy w tygodniu w jakiejs firmie na helpdesku. koles zarabia łacznie około 6000... podkreslam nie ma zadnego wykształcenia informatycznego ani kursów ukonczonych..
Drugi koleś mieszka w wawie skonczył liceum tatus załatwił mu robote na stanowisku informatyka w swojej firmie. Zarabia 4000 za siedzenie przy kompie i praktycznie nie robi nic to totalny głąb jesli chodzi o komputery..
Moge napisać jeszcze z 3 takie przykłady.. Wszyscy maja te prace tylko i wyłącznie po znajomości albo po rodzinie załatwiane. Natomiast mam kumpla magister inzynier specjalizacja bazy danych koles siedział rok czasu w domu bo w zadnej firmie do których wysyłał cv a było ich troche nawet nie oddzwonili dopiero po roku znalazł praktyki bezpłatne w jakiejs firmie. Odbył je podziekowali mu i dalej nie moze znaleść roboty jako informatyk.. podobnie kilku moich kumpli po studiach informatycznych pracuja jeden w makdonaldzie, inny na kasie w realu..
Co sie do kur*** dzieje w naszym kraju. Ja za 4 miesiace gdzies koncze edukacje informatyka i sie zastanawiam gdzie ja znajde robote...
Nawet na wakacje w lublinie szukałem roboty czy w jakichś hurtowaniach komputerowych czy w sklepach to tam nawet nikt nie chche zatrudnic bo nie potrzebuja pracowników.. Bieda na całego.
Przegladając oferty pracy sa takie ze za głowe sie łapie, prawie w kazdych szukaja ludzi którzy maja ilestam lat starzu. Skad ja mam po studiach starz pracy miec jak jeszcenie pracowałem.( przynajmniej nie normalnie jak cos na czarno ale przeciez tego w cv nie wpisze...).
Zastanawiam się nad wyjazdem jakimś za granice bo normalnie perspektywy to sa takie ze płakać się chce...
Piszcie co o tym wszystkim myślicie...
Użytkownik tofik1778983 edytował ten post 03 marzec 2009 - 21:27
Źródło: forumpc.pl/index.php?showtopic=95956


Temat: MIĘDZYKULTUROWOŚĆ, EDUKACJA I ROZWÓJ
MIĘDZYKULTUROWOŚĆ, EDUKACJA I ROZWÓJczyli grudniowy ‟Piątek Seniora”
na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. GrzegorzewskiejW roku akademickim 2009/2010 Studenckie Koło Naukowe Edukacji Medialnej Medi@vista rozpoczęło kolejną cykliczną inicjatywę skierowaną do seniorów, pt.: ‟Piątek Seniora”. Pierwsza tego rodzaju impreza odbyła się 2 października b.r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora 2009.
11 grudnia 2009, godzina 10.00
ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa
ZAPRASZAMY!Tematyka grudniowego spotkania, które odbędzie się w piątek 11, dotyczyć będzie edukacji międzykulturowej i pomocy rozwojowej. Tym razem chcemy przybliżyć problematykę mieszkańców krajów Globalnego Południa, globalnych współzależności i szans rozwoju (ze szczególnym uwzględnieniem kontynentu afrykańskiego). Chcemy również zaprezentować wybrane działania oraz przykłady dobrych praktyk, realizowanych przez instytucje, organizacje pozarządowe, Polaków i Polki w przestrzeni międzykulturowej w krajach rozwijających się. Zależy nam również na wskazaniu wagi i roli edukacji globalnej i międzykulturowej w uświadamianiu globalnych współzależności, przełamywaniu barier i stereotypów kulturowych.
W programie przewidujemy wykłady, warsztaty, przegląd zdjęć z Afryki (przygotowany przez Studenckie Koło Edukacji Międzykulturowej APS) oraz otwarte pracownie komputerowe. Spotkanie odbędzie się w siedzibie uczelni przy Szczęśliwickiej 40. Początek: godzina 10.00. Szczegóły dotyczące sal i programu będą dostępne w dniu imprezy w portierniach budynku A i C oraz na plakatach na terenie Uczelni.
Kolejne Piątki Seniora:
- Luty - Bezpieczeństwo w Internecie,
- Kwiecień – III Seminarium z cyklu Senior w sieci ‌: Senior w sieci, czyli po co seniorowi Internet?
Oba piątki są organizowane w partnerstwie z UPC Polska Sp. z o.o.
- Czerwiec - Problemy ekologiczne wyzwaniem dla współczesnego społeczeństwa
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dostępność miejsc ograniczona. Bardzo prosimy o każdorazowe zgłoszenie udziału w spotkaniach.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu:
Aleksandra Niedźwiedzka-Wardak 783 341 243 http://www.rozwoj.unl.pl/index.php/eduk ... a-seniorzy
Źródło: starszakiplus.pl/forum/viewtopic.php?t=333


Temat: Jak najtaniej dzwonić za granicę
Już ponad 50 firm oferuje tanie, a nawet bezpłatne dzwonienie z zagranicy do Polski lub odwrotnie. Ten sposób porozumiewania się nie wymaga, aby rozmówcy równocześnie korzystali z komputerów.

Do zobaczenia i usłyszenia na Skype - w taki sposób większość osób umawia się na dłuższe rozmowy z bliskimi, przyjaciółmi czy znajomymi. Skype to znany na całym świecie komunikator internetowy, pozwalający na nieograniczone rozmowy za darmo na całym świecie, choć jego oferta nie jest na rynku jedyną. Według badania przeprowadzonego przez firmę ARC Rynek i Opinia, PBI oraz dom mediowy Starcom, aż 90 proc. emigrantów na Wyspach Brytyjskich korzysta z internetowych komunikatorów. Aż 70 proc. z nich używa komunikatora Skype, a około 60 proc. - polskiego Gadu-Gadu. Z komórek nikt już dziś w zasadzie nie dzwoni, bo się nie opłaca.

Dzwonienie za pomocą Skype'a czy Gadu-Gadu jest bezpłatne. Warunek - obaj rozmówcy muszą mięć dostęp do internetu i być w tym samym momencie przed komputerem. W takiej sytuacji nie ma żadnych limitów - można rozmawiać bez żadnych ograniczeń non stop za darmo, a nawet podłączyć kamerę, co pozwala na zrobienie miniwideokonferencji. Darmowe rozmowy za pomocą komunikatorów internetowych mają jednak tę wadę, że często - zwłaszcza w godzinach, w których więcej osób korzysta z sieci - jakość połączeń pozostawia wiele do życzenia.

Firmy telekomunikacyjne szybko wyczuły rynek i przygotowały ofertę dla klientów chcących dzwonić za granicę o wiele taniej niż u operatorów komórkowych czy stacjonarnych, ale w taki sposób, aby nie być przywiązanym do komputera. W ten sposób na rynku zaczęli pojawiać się operatorzy VoIP (z ang. - voice over IP), oferujący możliwość dzwonienia za pomocą łączy internetowych na telefony stacjonarne i telefony komórkowe. Dzwoniący musi w takich sytuacji mieć dostęp do internetu, ale osoba odbierająca połączenia już nie.

Stawki takich połączeń są natomiast dużo niższe niż w przypadku połączeń z telefonów komórkowych czy stacjonarnych. W przypadku rozmów do Polski na telefony stacjonarne stawki za minutę nie przekraczają 0,10 zł, a na komórki - od 0,30 zł do 0,90 zł.

Płatną ofertę na telefony stacjonarne i komórkowe, poza działającym globalnie Skypem, ma ponad 50 działających w Polsce firm. Jak to działa w praktyce? Najważniejszy jest stały dostęp do internetu. Reszta wygląda podobnie jak w przypadku korzystania z oferty operatorów komórkowych - można podpisać umowę abonamentową albo korzystać z oferty pre-paid.

Operatorów VoIP najłatwiej znaleźć przez internet. W wyszukiwarce internetowej najlepiej wpisać hasło tanie rozmowy przez internet. Oprócz stron operatorów wyświetlą się także strony wielu internetowych porównywarek usług VoIP, z których warto skorzystać, zanim wybierzemy konkretną ofertę.

Możliwości korzystania z płatnej oferty VoiP jest wiele, ale generealnie można je podzielić na trzy sposoby. Jeśli będziemy zawsze dzwonić, siedząc przed komputerem, wystarczy podpisać umowę i wykupić abonament. Ale operatorzy oferują też specjalne rootery, które pozwalają na dzwonienie przez internet, ale nie trzeba mieć do tego komputera. Do rootera wystarczy bowiem podłączyć kabel od stacjonarnego telefonu.

GDZIE PORÓWNYWAĆ OFERTY

www.etelefonia.pl

www.opselector.pl

http://g.infor.pl/obrazki/i02/2009/041/i02.2009.041.000.015a.001.jpg


Jak tanio dzwonić za granice przez internet

MichaŁ Fura

michal.fura@infor.pl
Źródło: Gazeta Prawna

Źródło: nedds.pl/index.php?showtopic=209371